Naši trenéři, mentoři, organizátoři a osobnosti..

Ragbyová akademie Yvese Perrota, se snaží pracovat s mladou generací tak, aby mladí ragbisté u tohoto sportu zůstávali co nejdéle. Samozřejmě se snažíme plně podporovat ty nejšikovnější, o čemž svědčí zastoupení hráčů, kteří akademií prošli v reprezentačních výběrech, kde rádi sledujeme jejich úspěchy, nicméně tou největší odměnou pro nás všechny je když hráč u ragby zůstává, později trénuje či dělá rozhodčího.

O to starají zejména tito trenéři, kteří mají za sebou vlastní cestu v podobě široké škály zkušeností a to nejenom ze sportovního prostředí:

Ikona a hlavní osobnost – Yves Perrot(sportovní ředitel oblasti Lyonnaise ve Francii, dlouholetý poradce reprezentačních výběrů Česka, Litvy, Lotyšska a Německa).

Sportovní ředitel – Karel Ševčík(bývalý hráč, reprezentační trenér mládeže a mužů, inovátor a autor publikací o ragby).

Metodické vedení  – Jan Macháček(bývalý hráč, reprezentační trenér, 2 starty za výběr světa – Barbarians, inovátor a autor publikací o ragby) a Karel Berounský(bývalý hráč, reprezentační trenér mládeže, inovátor a autor příspěvků o ragby)

Trenéři, současní hráči s vlastní empatickou zkušeností ze zahraničních klubů: Julian Lacrambe(francouzský odborník na hru roje), Pavel Šťastný(bývalý hráč, reprezentant, držitel titulu Mistr Francie profesionálních klubů, odborník na hru hráčů I. řady), Albert Aaron Froněk(odchovanec Říčan a Pragy, současný hráč reprezentace, nyní působí v Irsku – Cork, kde současně trénuje hráče do 16ti let). Erik Ullman – (odchovanec Dragonu Brno, současný hráč reprezentace do 20-ti let, nyní působí ve francouzském Nevers – PRO D2/ Espoirs), Vojtěch Vomáčka – (odchovanec Sparty Praha, současný hráč reprezentace, nyní působí ve francouzském Grenoble – PRO D2/ Espoirs), David Bureš – (odchovanec Dragonu Brno, poslední dvě sezóny strávil ve francouzském Auch – PRO D3/ Espoirs) v současnosti již ragby nehraje, ale je v širším výběru reprezentace bobistů na Olympijské hry), Adam Elis – (odchovanec Tatry Smíchov, současný hráč), Dan Rygl – (odchovanec Tatry Smíchov, současný hráč reprezentace), Dominik Svoboda – (odchovanec Dragonu Brno, současný hráč reprezentace a nyní působí ve francouzského klubu Albi – PRO D3/ Espoirs), Dan Hošek – (odchovanec Pragy, současný hráč reprezentace), Marek Šimák – (odchovanec Tatry Smíchov, současný hráč reprezentace), Martin Matouš (odchovanec Tatry Smíchov, současný hráč reprezentace), Jáchym Balák – (odchovanec Tatry Smíchov. současný hráč), Michael Neužil(odchovanec Tatry Smíchov. současný hráč), Matyáš Rosecký(odchovanec Říčan a Tatry Smíchov, pět let ve Francii, současný hráč), Lukáš Plocar(odchovanec Ostravy, pět let ve Francii, současný hráč), Vít Mališ  – (odchovanec Ostravy, dva roky ve francouzském Maconu, současný hráč), Jan Selig(odchovanec Ostravy, dva roky ve francouzském Roanne, současný hráč).

Mezinárodní ambasador – Georges Gregan – (bývalý australský světový hráč ragby, držitel titulu Mistra Světa).