Naši trenéři, mentoři, organizátoři a veselé kopy…

Ragbyová akademie Yvese Perrota, se snaží pracovat s mladou generací tak, aby mladí ragbisté u tohoto sportu zůstávali co nejdéle. Samozřejmě se snažíme plně podporovat ty nejšikovnější, o čemž svědčí zastoupení hráčů, kteří akademií prošli v reprezentačních výběrech, kde rádi sledujeme jejich úspěchy, nicméně tou největší odměnou pro nás všechny je když hráč u ragby zůstává, později trénuje či dělá rozhodčího.

Hlavním mentorem akademie je Yves Perrot, který přes 20 let působil v roli sportovního ředitele oblasti Lyonnaise ve Francii, takže jeho pedagogické metody jsou na úrovni o které nelze polemizovat.

Sportovním ředitelem, který se stará o celkový chod kempů a podporu vlastních hráčů napříč kluby je bývalý dlouholetý reprezentační trenér a hráč Karel Ševčík, kterého nerozhodí žádný rozptyl otázek .

O metodické vedení se vedou neustále spory, neboť skloubit ego osobností jaké mají bývalí reprezentanti Jan Macháček, řečený „Kůň“ a Karel Berounský, řečený „Král zábavy“, je velmi těžkým úkolem pro kohokoliv. Snad i proto v posledních letech využíváme zkušeností hráčů, kteří naší akademií prošli a mají možnost si vyzkoušet ragby v zahraničí (Erik Ullman – Nevers, Vojtěch Vomáčka – Grenoble, Albert Froněk – Cork a Korek). Dnes jsou hráči, kteří prošli našimi kempy často hlavními pilíři české reprezentace, případně ve výběru poloprofesionálního sportovního programu Dukla a nebo přesedlali na jiné sporty kde nyní rozvíjí svou kariéru (David Bureš z Brna).

Naše speciální jednorázové poklady představuje bývalý skvělý český reprezentant a profesionální hráč, Pavel Šťastný řečený „Varan“ a také báječná posila z Toulouse, Julian „Žužu“ Lacrambe.

Ambasadory Akademie je Georges Gregan, bývalý Mistr světa v ragby z Austrálie.

Do našeho kolektivu skvěle zapadají zkušenosti současných „mladých pušek“, kteří naším programem v minulosti prošli a nyní k nám přinášejí svěží vítr a hlavně čerstvé novinky ze zahraničního ragbyového prostředí – Erik Ullman – US Nevers/ Dragon Brno, David Bureš – Limoges/ Dragon Brno, Vojtěch Vomáčka – Grenoble/ Sparta, Michael Neužil – Macon/ Tatra Smíchov, Matyáš Rosecký – Macon/ Tatra Smíchov, Dominik Svoboda – Albi/ Dragon Brno, Lukáš Plocar – Macon/ Ostrava, Vít Mališ – Macon/ Ostrava, Jan Selig – Roanne/ Ostrava.

Náš kolektiv je velmi veselý a bez něj by to nešlo!

Karel Ševčík a Yves Perrot