Trenéři akcí 2022

Ragbyová akademie Yvese Perrota, vychází zejména z nejnovějších poznatků francouzského ragby, které máme zprostředkované díky dlouholeté spolupráci s Yvesem Perrotem, který zde plní funkci hlavníhoi mentora Akademie.

Sportovním ředitelem je Karel Ševčík a Yves Perrot, kteří zodpovídají za dodržovaní nastaveného cíle a sportovní zaměření jednotlivých akcí včetně nasazení a angažování dalších trenérů

Hlavními trenéry, kteří jsou zahrnuti do struktury sportovního a metodického vedení jsou také bývalí reprezentanti Jan Macháček a Karel Berounský (The King of Belmondo), kteří mají za úkol posuzovat jednotlivá tréninková témata v kontextu dlouhodobého rozvoje. V překladu to znamená, že zodpovídají za to, abychom na akcí RAYP trénovali prvky teprve budoucího ragby.

V posledních letech také však využíváme zkušeností hráčů, kteří naší akademií prošli, následně si vyzkoušeli ragby v zahraničí, dnes jsou hlavními pilíři české reprezentace v ragby o sedmi, ale i patnácti hráčích, případně jsou také zařazeni do poloprofesionálního sportovního programu Dukla – Vojtěch Vomáčka, Albert Froněk, Dan Rygl, Dan Hošek, Adam Elis,

Speciálním trenérem na hru roje je bývalý skvělý reprezentant a profesionální hráč Pavel Šťastný řečený Varan. Na herní dovednosti se zaměřuje Francouz z Toulouse, Julian „Žužu“ Lacrambe, který klade důraz na detaily ve velké rychlosti.

Jan Macháček (Kůň) a Georges Gregan (Austrálie) jsou také hlavními Ambasadory Akademie.

Do tohoto kolektivu skvěle zapadají současné zkušenosti mladých reprezentantů či hráčů ze zahraničních klubů, kteří naším programem v minulosti prošli a nyní mezi současné mladé hráče přinášejí svěží vítr a zkušenosti ze zahraničního ragbyového prostředí – Erik Ullman – US Nevers/ Dragon Brno, David Bureš – Limoges/ Dragon Brno, Vojtěch Vomáčka – Grenoble/ Sparta, Michael Neužil – Macon/ Tatra Smíchov, Matyáš Rosecký – Macon/ Tatra Smíchov, Dominik Svoboda – Albi/ Dragon Brno, Lukáš Plocar – Macon/ Ostrava, Vít Mališ – Macon/ Ostrava, Jan Selig – Roanne/ Ostrava.

Všem moc děkujeme, bez vás by to nešlo!

Karel Ševčík a Yves Perrot