Aktualizované pokyny ELITE kemp 2021 – Olomouc

Aktualizované pokyny ELITE kemp 2021 – Olomouc

Stručné pokyny k akci:

Covid test! – od soboty 26. června, začnou platit upravená opatření Ministerstva zdravotnictví. Účastník ELITE kempu nám musí při registraci předat buď: potvrzení o PCR testování, u kterého následně nebude požadováno přetestování a nebo čestné prohlášení, že účastník akce byl negativně otestován antigenním testem, který bude po dobu naší akce platit. Nyní sledujeme vyhlášení Ministerstva zdravotnictví a může dojít k nějakým změnám, příjemné je, že už můžeme zpívat a možná budeme moci i tančit.

Odjezd na akci – upozornění pro účastníky z Prahy a jiných oblastí Čech – Sraz je v sobotu 10. července v 10:30 hodin na Hlavním nádraží v Praze (mezi výstupy z metra a jezdícími schody k hornímu prostoru u odjezdů). V místě srazu budou naši usměvaví asistenti, kteří si ihned přeberou hráče, doklad o testování, léky, medikaci a případně jiné dokumenty. Do Olomouce se cestuje místenkovým vlakem – EX 127 Valašský Expres (což je soukromý vlak valašského krále Boleslava Polívky I.), který má pravidelný odjezd v 11:15 hodin z Prahy a v Olomouci je v 13:49 hodin.

Registrace – pro ostatní účastníky, převážně z Moravy, Slezska, případně Valašska, proběhne od 15:00 hodin v prostorách Hotelu Comfort – Olomouc (sledujte šipky od recepce). Od 14:00 hodin bude možné se ubytovat podle seznamu uloženého pod tajným heslem na recepci hotelu (seznam kdo s kým bude bydlet a na jakém pokoji bude následně upraven podle skutečného seznamu účastníků na pokojích)!

Pravidla akce – každý účastník akce, při registraci obdrží seznam povinností, tedy KODEX který obsahuje závazné společenské pokyny. Účastníci akce jsou povinni tato pravidla za všech okolností dodržovat. Jejich porušení jsou okamžitě řešeny se zákonnými zástupci účastníka.

Sportovní vybavení – v průběhu registrace účastník/ hráč obdrží mimo pravidel, ragbyový dres, trenýrky, štulpny s ponožkou, batůžek na záda a průkazku pro pohyb veřejnou dopravou v Olomouci. Mladším hráčům tuto průkazku následně odebere do úschovy, asistent dané věkové skupiny.

Stravování – je celé v prostorách hotelu a v režimu, bufetová snídaně, oběd, večeře. Nutriční vyváženost stravy, drobné svačinky a pitný režim je zajištěn produkty – Nutrend. Je nutné mít s sebou velkým, tiskacím písmem označenou láhev s vyměnitelným uzávěrem do které si hráči doplní jemně ochucenou a vhodným sirupem doplněnou vodu.

Sportovní náplň – je koncipována do celého dne a obsahuje i taktické „meetingy„. Hráči budou rozděleni do několika somaticky, mentálně rovnoměrných skupin se kterými budou pracovat trenéři dvou kategorií. První kategorii, zastupují straší ročníky s kůží porostlou mechem. Druhou kategorii, prezentují současní mladí reprezentanti, kteří však prošli zahraničním angažmá a nyní jsou základními pilíři české reprezentace. (Poznámka: o víkendu 19/20. 6. obsadili první místo na Mistrovství Evropy v Zagrebu/ Ragby 7 – Marek Šimák, Albert Froněk, Dan Rygl, Michal Hošek)!

Veselý společenský program – během pobytu je pro hráče naplánován bohatý poznávací a vzdělávací program formou prezentací s hráči, jež nyní akademii zastupují v zahraničí, zejména ve Francii.

Co sebou – zcela jistě sportovní obuv na travnatý povrch, tedy kvalitní tenisky pro běhání na tartanu, kopačky s litou podrážkou a hráči I. a II: řady i kopačky se šroubovacími kolíky! Klasické třívrstvé sportovní oblečení pro případ nepříznivého počasí včetně pláštěnky či nepromokavé bundy. Když prší, budeme sportovat! Oblečení na volný čas, tedy tričko, mikinu, batůžek. Toaletní taštičku s kartáčkem a zubní pastou, může být i mýdlo :-).

Finance – zejména u těch mladších účastníků (tedy do 13-ti let), je dobré mít z venku či uvnitř podepsanou peněženku (může být i štítek) s označením kolik peněz jste svému malému sportovci poskytli, případně s pokyny za co rozhodně nemá tyto peníze směňovat. Našim asistentům to usnadní případné pozdější nářky typu, že určitě měl od maminky deset tisíc korun na zmrzlinu a „mekáče“. Těm starším dejte kolik chcete, zde asi víte, že volají již druhý den a další přídavek.

Léky a predikace – ihned u registrace, případně v Praze předejte viditelně označenou obálku s léky, medikamenty, která musí obsahovat kdy a jak podávat. Standardně si troufneme na složité operace, ale obyčejná alergie na mléko či vyrážka nás dost rozhodí.

Kdy akce končí? – končí v sobotu 17. července (hráče si, ale po vzájemné domluvě můžete odebrat i dříve), dopoledne máme ještě malý veselý program, pak oběd a pak už jen cesta do Prahy, případně do jiných krásných domovů. Výprava na Prahu odjíždí místenkovým vlakem EX 126 Valašský Expres, který startuje v 14:12 hodin z Olomouce a přijíždí standardně do Prahy v 16:56 hodin (máme na mysli Hlavní nádraží, ne jiné!!!). Zde buďte dochvilní, neboť mladší hráči docela těžce nesou, že musejí čekat na rodiče, kteří zůstali v zácpě nebo třeba jako v jednom případě na chatě za Prahou.

O co se snažíme – Všichni naši lektoři, trenéři, animátoři se snaží být vždy pozitivní a vycházet našim malým, ale i větším účastníkům, rodičům ve všem vstříc. Vždy podporujeme individualitu každého účastníka a při všech činnostech klademe důraz na pochopení probíraného tématu. Snažíme se, aby se je účastníci akademie nebáli používat v praktických situacích. Naším cílem není hráče drilovat, ale pomáhat jim se samostatně rozhodovat a ve sportovních hrách používat tyto prvky v samotných zápasech. Také jsme rádi, když s námi hráči komunikují, nebojí se pokládat otázky a vyžadovat odpovědi.

Karel Ševčík, řečený Bambik