Zdravotní péče pro účastníky našich akcí

Zdravotní péče pro účastníky našich akcí

MUDr Karel Berounský, junior, bude zajišťovat základní zdravotní péče pro účastníky našich akcí projektu

Ragby, je bezesporu náročný sport, zejména po fyzické stránce. Během samotného tréninkového procesu a následného sportovního poměřování, dochází velice často k opotřebení celé řady orgánů, které naše tělo potřebuje, nejenom ke sportu, ale hlavně k běžnému provozu.

V průběhu samotné sportovní kariéry a často v mladém věku, dochází v ragby ke zraněním a traumatickým změnám, na které není samotný sportovec/ ragbista, ale často i jeho nejbližší rodina, připravena. A neví jak tyto nenadálé situace následně řešit.

Akademie vždy těží ze zkušeností bývalých hráčů, dnes trenérů, kterým není tato situace lhostejná a jelikož jsme v poslední době zaznamenali zvýšenou frekvenci dotazů na toto téma, rozhodli jsme se nabídnout určitou možnost řešení.

A to řešení v podobě pravidelné spolupráce s naším velice oblíbeným sportovním asistentem-lektorem, který v době lékařských studií v rámci našich akcí plnil funkci lékařského dozoru, respektive zdravotníka.

Nabízíme tedy spolupráci s MUDr Karlem Berounským, juniorem v podobě odborných konzultací při zajištění prevence, ale i následně retence zranění našich mladých sportovců. Je však nutné se připravit na to, že v případě jste-li mimopražští, budete se muset vypravit na výlet do Prahy, do Motola, ale nebojte, jede tam metro, linka A (zelená) a v areálu nemocnice je hodina parkování zdarma.

Spolupráce bude probíhat asi takto:

Máte-li podezření, že něco není s vaším synem či dcerou po fyzické stránce v pořádku? Během tréninkového procesu či v samotném utkání se mu stalo zranění? Došlo k fyzickému kontaktu s protihráčem nebo spoluhráčem? Váš praktický lékař vás poslal na nicneříkající oddělení?

Nejdříve vždy kontaktujte MUDr Karla Berounského, juniora.

00420 777 326 412 – karelberounsky@gmail.com

Návod jak postupovat:

Napište mu zprávu na WhatsApp či běžnou sms, s krátkým popisem situace a oznámením co se vašemu synovi/ dceři, stalo. Nezapomeňte se podepsat! Ve zprávě napište celé jméno, příjmení a věk zraněného sportovce. Napište, zdali jste byl účastníkem našich Akademických či AMMOR akcí v daném roce, případně, že jste se účastnili v loňském roce. Doplňte váš domovský klub a také krátce popište co se vlastně stalo.

Jakmile Karel zareaguje, odpoví, ihned mu dle zavolejte nebo napište.

Nachystejte si všechny potřebné doklady, tedy zprávu z pohotovosti či praktického nebo odborného lékaře/ kolegy.

Při následné domluvené návštěvě lékaře buďte dochvilní a mějte s sebou všechny náležitosti.

Buďte na našeho „Káju“, milí neboť on se bude snažit najít vždy to nejlepší možné řešení a navrhne postup, případně doporučí co musíte nyní udělat.

Jelikož Karel, tuto činnost, dělá stejně jako my, tedy z dobré vůle a stejně jako my, také chce pomáhat mladým ragbistům a ragbistkám, nezapomínejte ho odměnit nějakou malou pozorností, naše rada zní, že mladí lékaři mají na svých dvanáctihodinových službách vždycky a pořád hlad a žízeň 😊.

Malé, krátké, pracovně sportovní CV, MUDr Karla Berounského, juniora

Vzdělání:
2012 – 2019 – 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Zaměstnání:

2013 – 2020 – Joga studio Hvězda – Instruktor Pilates
2019 – Vývoj a klinická aplikace softwaru hybridní umělé slinivky AndroidAPS – administrativní pracovník

2020 – Lékař na Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie, FN Motol

Jazyky:

Čeština – rodilý mluvčí
Angličtina – 2011 Certificate in Advanced English

Volný čas:

2010 – 2020 – Instruktor a zdravotník na dětských táborech – Castor Camp
2018 – 2019 – Trenér a zdravotník – Ragbyová akademie Yvese Perrota Vyšívání, zpěv, národní tance a „čingčong“ o cokoliv.

Sportovní činnost:

1999 – 2021 – RC Tatra Smíchov – Mistr České republiky 2013, 2018

2010 – 2011 – Barnard Castle School – první tým
2008 – 2011 – Mládežnické národní týmy Česka- U15, U17, U18
2015 – 2020 – Český národní tým Česka – ragby

2017 – 2019 – ASC Dukla Sevens – kapitán týmu

Karel Ševčík – Bambyk