Hodnocení Zimního kempu

4.2.2014

dsc00625.jpgVážení přátelé, sportovci, ragbisté,

Minulý víkend proběhla v pořadí již čtvrtá akce Ragbyové akademie Yvese Perrota, opět ve sportovním areálu v Brandýse nad Labem za celkové účasti 50 účastníků - 36 hráčů, 2 hráček, 2 profesionálních trenérů, 4 dobrovolných trenérů, 2 zdravotníků, 2 praktikantů a 2 hostů.

 

Hlavní sportovní téma pro Zimní kemp bylo – Hledání volného prostoru.

Tomuto tématu byly podřízeny všechny sportovní tréninkové jednotky, celkem 8 TJ.

Dalším podstatným bodem sportovního programu bylo zvýšení koordinace těla, zpevnění svalového korpusu.

V rámci společenského programu byla nejhlavnějším cílem vlastní sebeprosazení se a individuální prezentace sebe sama ve všech aspektech akce.

V neposlední řadě byla na programu i kulturní vložka v podobě aktivního zvládnutí Ragbyové hymny, kde bylo cílem odstranit předstírání zpěvu, ale naopak sebevědomý výraz každého adepta ve sboru RAYP.

 

V rámci kempu proběhl i souběžně trénink naší mládežnické reprezentace, která se vedle naší akademie připravovala na svůj sportovní vrchol sezóny, kterým je dubnové Mistrovství Evropy v Polsku. Chtěli jsme, aby obě strany si uvědomili, že vzájemné propojení může být pro každého hráče užitečné a z toho může české ragby jenom těžit.

 

Hlavním společenským bodem programu byla aktivní účast absolventy Francouzského centra formace – Ragbyová akademie – Dali Sameta, který se zapojil do dvou tréninkových jednotek, ale hlavně naše účastníky a reprezentanty poučil, co to znamená být členem této elitní školy.

V řízené debatě poukázal na to, že někteří z jeho spolužáků bude v sobotu nastupovat za Francouzský národní tým proti Anglii. Hlavně zdůraznil, že v této akademii se klade největší důraz na vzdělání a dobrý prospěch, bez kterého se nemůžete dostat na hřiště i když budete ta největší hvězda. Dali a jeho tatínek, dokonce kvůli nám odložili cestu do Francie a byli z naší akce potěšeni a přislíbili svoji účast i nadále.

 

V rámci sportovního tréninku jsme měli možnost využít i kvalitně vedeného atletického tréninku, o který se postaral Slávek Sýkora, který dokonale prověřil naše hráče a odhalil u nich spoustu rezerv a možností v přípravě.

 

Na hřišti byl Yves opět fantastický a jeho jadrná čeština zněla celým areálem, ,,Koník“ se věnoval hráčům rojové formace zvláště při autovém vhazování a také nezapomněl přidat pár příhod z jeho profesionálního života. Na Karla Berounského se provalilo, že byl v mládí i hercem, kdy dokonce stál na divadelním prkně s panem Rodenem.

 

Technické a organizační zajištění zvládal tým složený s Jardy Štáhla, Katrin Geroe, Barbary Gatnerové, Simony Gronesové a zdravotnice ,,šamanky“ Martiny Chytilové.

Jejich přístup k dětem, problémům je neoddiskutovatelný, moc děkuji.

 

Celkem jsme na kempu uvítali 7 nováčků, kterým jsme předali naše ragbyové dresy a kteří nás ubezpečili, že se jim mezi námi moc líbilo. A to je také náš cíl, aby to všechny bavilo, ale bylo to poučné a přínosné.

 

Již nyní se těším na další akci.

 

S pozdravem,

Karel ŠevčíkJiž nyní se těšíme na další Kemp.

Váš Karel Ševčík


Personální obsazení kempu:

Karel Ševčík – Hlavní manažer

Yves Perrot – Hlavní trenér

Jan Macháček - trenér

Karel Berounský – trenér

Robert Šimák – trenér

Slávek Sýkora – atletický trenér

Dali Samet – aktivní host

Katrin Geröová – praktikant

Simona Gronesová – praktikant

Barbara Gatnerová - praktikant

Martina Chytilová – fyzioterapeut, zdravotník

Jarda Stahl – podpora trenérského týmu

 

Martin Kafka – host

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Hodnocení Zimního kempu
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás