Únor bílý, Sport bez předsudků sílí……

5.3.2015

Občanské sdružení Sport bez předsudků ve spoluprácí s RC Tatra Smíchov, uspořádalo za měsíc únor celkem 14 sportovně společenských akcí pro děti a mládež v rámci svých programů – Nahráváme všem! a Ragbyová akademie Yvese Perrota

Únor naplno rozjel aktivitu projektu SBP, kde pomocí sportu a aktivního pohybu bojují v rámci prevence proti patologickým jevům ve společnosti. Kdy jindy a jak jinak, můžete dětem opravdu ukázat, že sportování je fajn?

V rámci programu B3 – Nahráváme všem! prezentují programy SBP nejmenším dětem blížící se ragbyový svátek, kterým je podzimní Mistrovství světa v ragby ve velké Británii, ale nezapomínají i na popularizaci Olympijských her 2016 – Rio de Janiero, kde se ragby také představí po dlouhé době.

O prezentaci ragby a sportu se skvěle stará bývalý ragbyový reprezentant a současný trenér ragby, ale i atletiky, sportovec - Jan Macháček, který v dětech zanechává opravdu výraznou stopu.

No, kde jinde se mohou děti krásně v rámci pohybu vyřádit a ještě na sebe vyplazovat jazyk, než při nácviku tradičního bojového pokřiku novozélandských ragbistů, kterým je Haka…

Postupně program Nahráváme všem! Rozpohyboval děti v 9 ti základních školách (Praha 5 – Tyršova, Petřiny – Sever, Weberova, Praha 6 – Petřiny – Jih, Jana Wericha, Vlastina, Praha 1 – Park Lane, Havlíčkův Brod a Světlá nad Sázavou).

Kolik dětí se seznámilo s ragby?

Odpověď je, že přesně 1.180 dětí z I. stupně základních škol.

Že navíc v únoru, proběhlo i 5 akcí programů - Ragbyová akademie Yvese Perrota pro mladé talentované ragbisty a Ragby bez předsudků pro nové začínající trenéry z řad rodičů dětí či běžných návštěvníků sportovních akcí,  pod vedením trenéra mládežnické ragbyové reprezentace do 18 let a trenéra mládeže v RC Tatra Smíchov - Karla Ševčíka, to je snad, již samozřejmé a nikoho to nepřekvapí.


Co je na tom nejlepší?

Že nás to a děti i vedení škol, baví. Co je cílem? Mít na každé škole sportovní kroužek se zaměřením na sportovní obratnost a všestrannost, kde se mezi prezentovanými sporty objeví i ragby.
 

Jsem rád, že symbióza občanského sdružení Sport bez předsudků a ragbyového klubu Tatra Smíchov je prospěšná hlavně dětem a široké veřejnosti.  Chválit je? To je již klišé! Raději jim oběma aktivně pomožte i Vy, možností je spousta…..
 

Ale hlavně, držte Sportu bez předsudků a ,,Tatrovce“ palce…

Alexander Krizovský

 

Zoom gallery   Zoom gallery

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Únor bílý, Sport bez předsudků sílí……
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás