Sportovní den - 8.6.

9.6.2017

Místo konání: Základní škola,Ostrava-Zábřeh,Kpt. Vajdy 1a, příspěvková organizace

Datum: 8. června 2017
Čas: 8:00 – 11:30
Název organizace: Základní škola,Ostrava-Zábřeh,Kpt. Vajdy 1a, příspěvková organizace www.zskptvajdy.cz
Popis organizace: Škola nabízí péči speciálních pedagogů a odborníků dětem s různým druhem postižení.

Škola je plně organizovaná. V základní škole praktické plní žáci základní školní docházku v 1. – 9. ročníku.

V základní škole speciální plní žáci základní školní docházku v 1. – 10. ročníku. Přípravný stupěň má 1 – 3 ročníky.

Lektoři: Lucie Čechová, Lenka Fasnerová, Romana Kučerková, Jan Hložek, Ondřej Horváth

Počet účastníků akce: 1. skupina (1.A, 2.A) 12 žáků 2. skupina (3.A, 4.A) 13 žáků 3. skupina (5.A) 10 žáků + skupiny ZŠ byly doplněny 15 žáky Základní školy speciální Celkem se zapojilo 50 dětí.

Zhodnocení

Dětem byly představeny zjednodušenou formou základy 3 sportů – atletika, rugby, fotbal. Děti jsme rozdělili do malých skupin a v těchto skupinách absolvovaly sportovní aktivity na jednotlivých stanovištích (cca. 20 minut). V druhé polovině hodiny si děti vyzkoušely „trénink rugby“ (poskakování, palačinka, nahrávky, narážení). Počet lektorů na danou akci odpovídal specifickým potřebám dětí.

Děti byly velmi šikovné. Byly schopné v určeném rozsahu plnit zadané úkoly (v rámci svým pohybových schopností). Byly schopné pochopit jednoduchá pravidla (nenarážíme do spoluhráče zezadu bez jeho vědomí, spoluhráč musí vědět, že mu nahráváme míč = voláme na sebe a poputáme pozornost, apod.). Celou dobu děti pracovaly s velký nasazením a zápalem a dle subjektivního hodnocení si sportovní lekci užily. Pro nás byla práce s těmito dětmi zajímavou a obohacující zkušeností. Bylo zjevné, že těmto dětem pohybová aktivita pomáhá a přináší viditelné výsledky a zlepšení – motorika, koordinace, soustředění na danou činnost a učitele / lektory. Celkově hodotím akci velmi pozitivně a nebála bych se opět do budoucna spolupráce s tímto typem zařízení.

Stanoviště:

Atletika – Lenka Fasnerová, Romana Kučerková • Přeskok přes nízkou překážku • Slalom • Hod raketkou • Hod diskem (Frisbee) + nahrávání Frisbee v kruhu

Fotbal – Ondřej Horváth • Slalomový běh s míčem • Kop na branku z určené vzdálenosti

Rugby – Jan Hložek • Nahrávky (podávání) rugbyového míče • Jednoduchý mlýn = přetlačování (provaz = čára, míč na čáře, všichni se musí dostat nohama na stranu protihráčů)

“Ragby- Sport pro tebe” – skupinový trénink –Lucie Čechová

Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás