SBP pomáhá i jinde než mezi ragbisty a sportovci.

19.5.2015

Sportovně společenský projekt prevence kriminality a patologických jevů – Sport bez předsudků, již čtvrtým rokem provozuje i speciální program, který je určen dětem a mládeži, jež nemají zrovna na růžích ustláno.

Základní program A2 – Sport bez předsudků XY – Výrazné sociální zaměření

V rámci pravidelně se opakujících cyklů prezentujeme dětem z dětských domovů a sociálně slabších skupin sportovní a pohybové aktivity, jako možnost jejich vlastního společenského uplatnění a následného začlenění do společnosti. Cílem je prezentace pravidelné sportovní činnosti, která slouží jako možnost aktivního trávení volného času těchto našich účastníků. Program tohoto projektu projektu je dlouhodobý a pravidelně probíhá souběžně s ostatními programy celého projektu. V rámci Sportovního dne a Odborných programů – C1 – Fotbal bez předsudků aneb Staň se kapitánem a C2 – Ragbyová akademie Yvese Perrota se snažíme podporovat talentované, ale i méně talentované děti z prostředí dětských domovů či slabších sociálních rodin.

Během našeho čtyřletého působení jsme se představili v různých oblastech s touto problematikou – Karviná, Ústí nad Labem, Rumburk, Ostrava.

Některým chlapcům se i díky naší aktivitě podařilo zatím úspěšně vzdorovat osudu, jsou z nich vzoroví sportovci a nám dělají jenom radost.

Samotný projekt Sport bez předsudků zahájil svoji činnost před 14 lety, základní program A2 – Sport bez předsudků XY – Výrazný sociální faktor, vstupuje do své čtvrté sezóny. 

Sport bez předsudků se rozhodně nevydává snadnými cestami, což má i v názvu. Činnost pro znevýhodněné skupiny je ukázkou silného charakteru, protože ačkoliv si většina běžné populace uvědomuje tuto problematiku, málokdo přiloží ruku k dílu. Vlastní pokusy dětí z této skupiny o sociální začlenění velmi často a rychle končí poznáním, že o ně společnost nestojí. Proto potřebují ukázat možné cíle, motivace, ale také příklady vhodných vzorů či příklad mentora.

Jestli je náš způsob správný, nevíme, ale snažíme se jít ke správnému cíli. 

Program 2015:

  1. Prezentační a motivační sportovní dny – Praha/ Olomouc/ Pardubice
  2. Cíleně vedené sportovní akce s úzkou skupinou dětí – Praha/ Olomouc/ Pardubice
  3. Mentorská činnost – úzká skupina dětí
  4. Sportovní kempy a srazy sportovních aktivitMáte chuť se s námi zapojit, neváhejte a oslovte nás.

Za dobré srdce a pracovité ruce budeme vždy rádi.

Alexander Krizovský

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > SBP pomáhá i jinde než mezi ragbisty a sportovci.
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás