První kemp ragbyové akademie Yvese Perrota je za námi

24.7.2013

Osmdesát mladých ragbistů ve věku od 9 do 18 let se přes týden bavilo sportem v Uherském Brodě, na vůbec prvním kempu nově vytvořené Ragbyové akademie, kterou vede známý francouzský ragbyový trenér a pedagog Yves Perrot. Bezprostřední ohlasy jsou jen pozitivní.

Zahájení kempu předcházela spousta hodin práce a úsilí nás všech. Dnes již můžeme konstatovat, že se nám všem povedlo něco, na co budeme rádi dlouho vzpomínat a myslíme si, že podobně nadšené byly i děti.

Zoom gallery

Během kempu bylo vše dobrovolné, s cílem podpořit vlastní motivaci. Od snídaně do večerky se hráči sami rozhodovali, co jim budou dělat. Požadovali jsme po nich pouze soustředění a nasazení v okamžiku, kdy se pro některou činnost rozhodli. Tento přístup překonal naše očekávání a díky němu se Kemp podařil a nám všem se již dnes po něm trošku stýská.

Hráči během týdne zvládli 12 týmových tréninků, zaměřených na hledání prostoru, obranu, atletickou i kondiční přípravu, boj jeden na jednoho, hru v oblasti rucku, dovednosti specialistů, kopání. Většinu z toho prostřednictvím her a zábavy. Vyslechli si krátké přednášky od osobností českého ragby. Vedle toho byli často u bazénu, hráli plážový volejbal. Jídlo bylo nutričně připravené sportovnímu životnímu stylu.

sam_3181.jpg

Vedle programu pro mládež se konaly kurzy pro trenéry. Zúčastnilo se jich 33 trenérů, kteří se vzdělávali k získání a obnovení svých licencí. Pozorovali Yvese Perrota a Andyho Chutera při vedení tréninků, rozbírali vysokou kvalitu jejich tréninků a následně sami zkoušeli trénovat mladé hráče. Na jejich adresu Yves Perrot pochvalně poznamenal: “Pravda není tady v místnosti. Pravda je na hřišti!”

V rámci kempu se nám podařilo dohodnout zajímavý program pro nastávající celý rok včetně několika zahraničních zájezdů a utkání, o kterých Vás budeme později podrobně informovat.

Na pár drobnostech budeme muset ještě zapracovat, ale celkově převažovaly pozitiva, od společného příjezdu spoji českých drah, i když se některé vytratily z jízdního řádu, až po volnočasové aktivity našich animátorů a animátorek.

Zoom gallery   Zoom gallery  sam_3328.jpg

Osobně tímto děkuji celému realizačnímu týmu, bez jehož nasazení a pozitivního přístupu by se nám nepodařilo tuto akci zabezpečit. Pracovní kolektiv Letního kempu pracoval v tomto složení:

  • sam_3380.jpgYves Perrot (F), hlavní trenér
  • Andy Chuter (VB), Jan Macháček, Vladimír Havel, Karel Berounský, Robert Šimák, Martin Kafka, trenéři, školitelé a asistenti
  • Vojtěch Havel, štáb ČT4, hosté.
  • Petra Kubíková, Simona Gronesová, zdravotní služba
  • Martin Čtvrtníček, Katrin Geröová, Hynek Ševčík, animátoři
  • Karel Ševčík, manažer a trenér

Speciální dík patří Vojtovi Havlovi, současnému hráči francouzského týmu Arras za fantastický přístup ke klukům, za vedení tréninků, ukázkovou skromnost a pozitivního ducha.

Další velký dík putuje personálu sportovního areálu a penzionu Na Lapači v Uherském Brodě, jmenovitě  Josefu Hamšíkovi a Monice Cosiové, dále všem obyvatelům Uherského Brodu, kteří nám vycházeli vstříc, jak jen mohli.

Zoom gallery

Doufáme, že naše další akce budou ve stejném duchu a náš cíl, pomáhat českému ragby, se bude naplňovat den ode dne radostněji.

Děkuji a již se nemohu dočkat na příště

Váš

Karel Ševčík

Zoom gallery

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > První kemp ragbyové akademie Yvese Perrota je za námi

Slavíme 15 let trvání

Generální partner

 

Hlavní partner

 

 

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

 

Partneři

 

 

Podporují nás