Podzimní kemp RAYP v Brandýse

13.11.2013

Krátké zhodnocení Podzimního kempu, který proběhl ve dnech 27 – 30. října 2013 ve sportovním areálu v Brandýse nad Labem za celkové účasti 70 hráčů, 2 hráček, 7 trenérů, 2 zdravotníků, 2 animátorů a zajímavých hostů.

Zoom gallery  Zoom gallery

Vlastní technické a organizační zázemí jsme měli v útrobách Sportovního centra v Brandýse nad Labem, které je sice poněkud retro, ale i tak nabízí vše potřebné, co potřebujeme pro naše mladé sportovce – 20 metrový bazén, regenerační bazének, saunu, která se nachází hned vedle velké a malé sportovní haly a posilovny, kam mohli zajít starší účastníci kempu i bez doprovodu.

Zoom gallery

Naštěstí jsme díky příjemnému počasí nemuseli využít přilehlé hřiště s umělou trávou a po krátké cestě busem jsme se zabydleli ve sportovním areálu v Houšťce u Staré Boleslavi, kde mimo jiné padlo 32 světových rekordů v atletice a kde na nás úplně dýchal Genius Loci Emila Zátopka, jež zde trénoval na své nejlepší sportovní výkony.

V Houšťce se k nám opět chovali velmi mile, klíč nám paní správkyně půjčila se slovy: ,,Dělejte si tady, co chcete a klíč pak hoďte do kastlíku. Ať se vám daří“.

Vzali jsme ji za slovo a areál využívali, co to jen šlo. A začali jsme překvapením pro naše nejmladší adepty, kterým jsme za asistence našeho lektora Andyho Chutera domluvili utkání s jeho anglickou školou kde je sportovním ředitelem.

Zoom gallery   Zoom gallery

Do utkání vstupovaly obě družstva, dlouhým špalírem, který utvořili všichni ostatní účastníci kempu. Také jsme položili první pětku, ale poté se začaly ukazovat přednosti hostů z Albionu, mezi které patřila individuální technika, hra jeden na jednoho a speciální dovednost ve skládce a rucku, tzv breakdown.

Výsledek, prohráli jsme, ale sklidili uznání anglické strany a dostali pozvání strávit v jejich akademii čas a společně pracovat, což zcela jistě později využijeme.

Všechny ostatní skupiny se posléze zapojily do vlastního programu – Kohouti (14 – 15 let) i Moskyti (16 – 18 let) - stabilizace, hra jeden na jednoho, správná technika rotované dlouhé nahrávky se zapojením horní části těla a se zpevněním trupu.

Hlavní téma kempu: Zaměření se na detailní aspekty hry

Kolektivní obrana, úloha jednotlivce v kolektivním systému hry, hra v úzkém a širokém koridoru, nahrávka za hráčem offload, aktivní skládka, dvojitá útočná aktivní skládka double tackle, hra po skládce breakdown, základní technika kopání, hra s aktivní s podporou. Příjem letícího míče ve výskoku nad hlavou.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Všechny tyto prvky naši lektoři postupně prezentovali všem účastníkům, kteří strávili na hřišti celkem 10 hodin, během tří dnů, což nás překvapilo zejména u nejmladší kategorie: ,,Zajíců“. Jejich zaujetí a pojetí tréninkových jednotek by mohlo být vzorem pro všechny kategorie.

Velmi přínosná byla i účast trenéra a kapitána našeho reprezentačního týmu mužů – Martina Kafky a Roberta Vovse.

Pro nás České trenéry jsou velmi přínosné nejnovější a moderní tréninkové prvky Andyho Chutera a Yvese Perrota, jejich práce s účastníky je pro nás velkou školou a jsme rádi, že se můžeme něco přiučit a následně implementovat při naší běžné práci s našimi kategoriemi v klubech nebo u mládežnických reprezentací.

V rámci volného času měly všechny kategorie možnost aktivně a s doprovodem praktikantů, využívat všechny volnočasové aktivity, jakým je například bazén, sauna, bazén s horkou vodou nebo všechny sportovní haly.

V průběhu kempu také proběhlo měření a zkoušení ragbyové kolekce akademie, abychom příště mohli adekvátně reagovat na požadavky hráčů. Tuto službu budete moci využít třeba již při letošních Vánocích.

Naše práce v Akademii nám ukazuje, že jdeme správnou cestou, ale také budeme postupně nuceni bojovat se zastaralými metodami výuky ragby v některých našich oddílech.

Někde prostě zapomněli, že ragby se stejně jako vše kolem nás vyvíjí a zejména ragbyové mocnosti jako třeba Anglie a Francie, každým rokem na tuto skutečnost reagují, ihned vše hodnotí a snaží se co nejdříve dostat nové trendy do vlastní členské základny, aby jim takzvaně neujel vlak.  

Jsme tedy rádi za velký osobní přínos Yvese (FR) a Andyho (A).

Zoom gallery

I z tohoto důvodu probíhá současně s našimi akcemi i trenérská akademie, kde jsme s radostí uvítali 11 nových trenérů, kteří se připravovali na trenérskou Licenci C.

Také bych chtěl velmi poděkovat Robertu Šimákovi za jeho finanční podporu naší Ragbyové akademie. Již nyní se těšíme na další Kemp.

Personální obsazení kempu:

 • Karel Ševčík – hlavní manažer
 • Yves Perrot – hlavní trenér
 • Andy Chuter – zahraniční trenér
 • Jan Macháček – trenér, školitel
 • Karel Berounský – trenér
 • Vladimír Havel – trenér
 • Robert Šimák – trenér
 • Martin Kafka – trenér, školitel
 • Katrin Geröová – praktikant
 • Hynek Ševčík – praktikant
 • Petra Kubíková – fyzioterapeut, zdravotník
 • Jaroslav Stahl – podpora trenérského týmu
 • Robert Voves – host

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Váš Karel Ševčík

karel.sevcik.10@gmail.com
+420 775 346 098

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Podzimní kemp RAYP v Brandýse
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás