Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby

11.3.2014

Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby
Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby
Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby
Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby

Předkládáme zde několik názorů ohledně našeho mládežnického ragby. Tentokráte nám vlastním způsobem odpověděl hráč Pavel Šťastný, který byl v týmu Biarritz, mistra Francie z roku 2002.

Chtěl jsem zkusit formu otázek a odpovědí, ale Pavel mne překvapil emotivními řádky, které jsem mírně redigoval.

Ahoj Karle,

začnu jinak, nečekej ode mne nějakou velkou slohovou práci, přeci jenom hraji v roji na pozici pilíře a tak budu víceméně hodně stručný a přímočarý.

Ragby je kontaktní sport, velmi tvrdý kontaktní sport, kde dochází během utkání ke spoustě nárazů, pádů, skládek a kontaktů, na které musí být tělo připraveno. U nás máme pořád pocit, že všechno přijde samo od sebe, že hráči porostou a budou lepší sami od sebe, ale tak tomu není.

Hráči rostou jen s kvalitní přípravou pod kvalitními trenéry, kteří je nejen sportovně připraví, ale také motivují, aby si na té ,ragbyové ,,bagarre“ (překlad – rvačka, řež), co je čeká, našli něco pozitivního.

Všeobecné máme málo hráčů první řady, kteří jsou do všech kontaktů po hlavě, a proto musí mít vlastní speciální přípravu. Je nutné, aby tito kluci byli dobře připraveni na tuto hru již v mládežnických družstvech, musí posilovat, být zpevnění uvnitř těla a tím se snižovalo riziko jejich zranění. Protože pak přijde mezinárodní srovnání, později seniorská soutěž a hrozná rána v podobě rozčarování z jiného náročnějšího způsobu hry a taky samozřejmě zranění.

Sám jsem to zažil, mám to z vlastní zkušenosti.

Všeobecně by se tedy dalo říct, když budu hrát proti náročným a silným soupeřům, musím mít náročné a silné vedení.

Přeji Vám hodně štěstí, držím palce a pozdravujte Yvese, na jeho výraz ,,to je francouzská a česká rakovina“ s plácáním čepicí o zem se nedá zapomenout :-)

Pavel Varda Šťastný

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Pavel ,,Varda“ Šťastný o mládežnickém ragby
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás