Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech

21.2.2014

Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech
Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech
Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech
Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech

Před několika dny jsem o pár vět požádal svého přítele, bývalého svěřence v mládežnických kategoriích, Lukáše Rapanta, který v současnosti hraje nejvyšší soutěž TOP14 za francouzský klub Union Sportive Oyonnax Rugby. Nyní Vám předkládám jeho odpovědi na mé zvídavé otázky.

Lukáši myslíš si, že je správné věnovat největší péči o talenty již v mládežnických kategoriích?

Nemyslím si, že je správné věnovat největší péči jen těm největším talentům.

Myslím si, že je potřeba se věnovat všem mládežnickým kategoriím a to už ať na klubové tak i reprezentační úrovni.

Prostě všichni si zaslouží, aby se jim trenéři věnovali.

Když se podíváš zpětně do svých mládežnických let, co Tě nejvíc trápilo a naopak kdy přišel zlom rozhodnutí se ragby i nadále věnovat?

Když se poohlédnu zpět do svých mladých let, kdy jsem hrál ragby u nás v České republice, tak si vůbec nevzpomínám, že by mne něco ragbyově trápilo, možná asi nejspíše nejvíc neúspěchy (prohry) na velkých turnajích, jak už na Přeborech České republiky s Havirovem, ze kterého pocházím nebo i i v mládežnických reprezentacích.

A kdy jsem se rozhodl, že se začnu věnovat ragby i nadále?

No myslím si, že i kdybych neodešel hrát ragby do Francie, tak bych se mu určitě věnoval i tady v Čechách, jelikož tento sport mám velice rád.

A kdy došlo ke zlomu odejít do zahraničí? Bylo to v době kdy jsi trénoval mládežnickou juniorskou reprezentaci, za kterou jsem hrála přišel za mnou pan Eduard Krutzner senior a zeptal se mne, jestli bych nechtěl jít zkusit hrát ragby do Francie, já odpověděl, že ano, ale až ukončím své studia.


V čem vidíš, že naše ragby nejvíce herně zaostává?

Naše ragby asi nejvíce zaostává v tom, že nemáme dostatečně kvalifikované trenéry jako v jiných zemích. Takže si myslím, že trenérské kurzy jsou dobra věc, jen je, ale potřeba, aby trenéři měli chuť se nadále zdokonalovat a měli chuť se rozvíjet, jelikož ragby se pořád mění.

Ragby u nás by se mělo hlavně rozvíjet na úrovni mládeže, hlavně po technické a fyzické úrovni.


Myslíš si, že je správné, aby se kluci a holky mohli několikrát do roka společně napříč kategoriemi a kluby věnovat správným ragbyovým tématům pod vedením zkušených trenérů jako je tomu v naší Ragbyové akademii?

Určitě si myslím, že je to pro naše ragby dobré a myslím si , že by za to naši mladí ragbisté měli být rádi, jelikož mají možnost, že se jim věnuji dobří trenéři jako je Yves a ostatní, kteří mají bohaté zkušenosti.

Znáš Yvese Perrota a jeho práci?

Yvese znám od svých mladých let z různých ragbyových kempů a z mládežnických ragbyových reprezentací, kdy nám pomáhal rozvíjet naše ragbyové zkušenosti.

Vím, že pracuje pro francouzskou federaci a je to člověk, který se stále snaží pomáhat našemu ragby a našim hráčům, což si zaslouží velký respekt.

Co, by jsi hlavně popřál, Ragbyové akademii Yvese Perrota.

Především Vám moc držím palce, Ragby zdar!

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Lukáš Rapant o mládežnickém ragby a trenérech
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás