Letní kemp se nezadržitelně blíží

13.6.2014

K dnešnímu dni evidujeme celých 99 účastníků z řad dětí a mládeže ve věku od 8 do 19 let, kteří společně s cca 20 organizátory a 20 trenéry z řad Trenérské akademie naplní v červenci Olomouc.

Již nyní je nám všem jasné, že jde o pořádně velký podnik, který je náročný na vlastní organizaci, čas, ale i ekonomické zatížení na kterém se nepodílejí jenom rodiče a zákonní zástupci, ale také naši partneři a přátelé, díky kterým jsme opět mohli podpořit finančně děti ze sociálně slabších rodin a sourozenecké dvojice či trojice.

Hlavním tahákem Letního kempu jsou opět kvalitní tréninkové jednotky vedené těmi nejlepšími odborníky, kteří se do Olomouce sjedou ze všech možných končin, od Francie přes Anglii až po Prahu. Cílem je totiž nabídnout všem adeptům ragby tu nejlepší možnou sportovní motivaci.

Pro všechny kategorie jsou již naplánovány hlavní, ale i doplňkové sportovní aktivity a tréninkové jednotky, které jsou speciálně zaměřeny na dané věkové kategorie.


Zajíci

Chlapci a děvčata ve věku od 7 do 10 let

Zde se zaměříme na vlastní správné rozhodnutí v herních situacích, hru jeden na jednoho a dva na jednoho, techniku zpracování míče (příjem a prezentace míče), krokovou techniku společně se základními prvky hluboké stabilizace svalového prstence.

Klokani

Chlapci a děvčata ve věku od 11 do 13 let

Hlavní náplní kempu je pochopení a správné vnímání volného prostoru při hře. Nicméně i zde si zopakujeme stejné prvky, jako u nejmladší kategorie.

Tato kategorie je pro naše české ragby tou sportovně nejdůležitější, protože v tomto věku již musí hráči ovládat již zmíněné herní dovednosti na výbornou a společně s pochopením a vnímáním prostoru se mohou pustit do pokročilejšího tzv. ,,dospělého“ ragby, tak jak je tomu ve vyspělých ragbyových zemích.

Kohouti

hráči od 14 do 16 let

Prvky moderního ragby roku 2014 je hlavní náplní pro tuto věkovou kategorii. Samozřejmě se zaměříme na stejné principy jako u mladších kategorií, ale zejména na vlastní individuální rozvoj a následný přínos hráče v kolektivní hře s důrazem na pochopení vlastní role v utkání.

Moskyti

hráči od 16 do 19 let

Individuální rozvoj a zdokonalení herních dovedností s propojením Jednotného herního stylu.

Speciální atletický, silový a pohybový trénink včetně základních tréninkových postupů.


Všichni účastníci se také mohou těšit na možnost přesného změření vlastní rychlosti na distancích 20, 50 a 100 metrů s pomocí fotobuňky.

Ovšem sportovní trénink je nutné proložit i společenským programem v rámci, kterého se snažíme ve všech účastnících, podporovat vlastní individualitu za všech okolností, protože pouze individualita, která chápe svoji pozici v kolektivu, mu může být prospěšná. Od dětí požadujeme svá vlastní rozhodnutí a postupujeme s ohledem na věk našich účastníků, ale cíl je zřejmý. Chceme, aby se rozhodovali sami od sebe na základě nabídky a zvážení možností, po rozhodnutí chceme, aby svůj následný výběr aktivity prováděli rádi a s plným nasazením.


Každý den si mohou děti, ale i starší hráči vybrat z některých mimo-sportovních aktivit, protože relaxace a regenerace těla i ducha je pro sportovní a společenský růst nezbytná.

Na účastníky čeká návštěva Městských lázní - koupaliště, Aquaparku, ZOO nebo návštěva historické části starého města. Ti z Vás, kteří si s sebou vezmou helmu a nezbytné doplňky na In - line brusle nabízíme možnost, krásné vyjížďky cyklostezkou podél řeky Bečvy, spojenou s možným koupáním v nedalekém Tovačově.

O tyto aktivity se bude opět starat nezdolný a vždy pozitivně naladěný tým našich animátorek/ praktikantů v čele s Katrin a Simonou, které děti znají z našich předchozích akcí.

Máme před sebou nelehký úkol, kterým je zlepšení kvality našeho českého ragby, ale již jsme společně s Vámi a Vašimi dětmi na cestě a chceme po ní jít, až tak daleko kam jen bude možné….

S pozdravem,

Karel Ševčík
zakladatel, organizátor

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Letní kemp se nezadržitelně blíží
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás