Informace z Francie

4.11.2017

České ragby ve sportovním centru formování - AS Macon/ Francie nyní reprezentují:

Lukáš Plocar – TJ Sokol Mariánské Hory – Ostrava – 20. Let

David Bureš – Dragon Brno – 18. Let

Vojtěch Vomáčka – Sparta Praha – 18. Let

Matyáš Rosecký – Tatra Smíchov – 17. Let

 

Přikládáme neupravenou zprávu Vojty Vomáčky:

Ahoj Kájo, jak se tam u Vás máte?

My se tu s Davidem a Matyášem máme skvěle.

Vlastně každý den máme nějakou činnost a když ne, tak se bavíme s ostatními kluky z týmu. Jak jsem psal, máme tady dost tréninkových jednotek a ty se rozdělují na pár konkrétně zaměřených. Jako první bych asi zmínil tréninky rugby. Tato sekce probíhá vždy venku na jednom z hřišť Mâconu. Při těchto tréninkách se trenér zaměřuje hlavně na herní vlastnosti univerzálního hráče, tedy není zde rozdíl mezi rojem a útokem. Naposledy jsme v této jednotce dělali komunikaci v prostoru při bránění. V této sekci se také pak v kratším časovém úseku věnujeme i přímo samotným postům. Mlynáři si házejí, rojníci zvedají auty, útok se zdokonaluje v kopání…

Dále tu máme samozřejmě posilovnu, kde nás náš kondiční trenér nenechá zahálet. Máme ji třikrát týdně, z toho jedna se věnuje vrchní části těla a druhá spodní. V té poslední se věnujeme přemisťování. A když už tady nabíráme hmotu, musíme se s ní taky učit běhat.

Takže se atletice nevyhneme.

Jako první jsem uvedl tréninky rugby, ovšem to nejsou jediné tréninky s tímto zaměřením. Dvakrát týdně k tomu máme velké tréninky s celým týmem a zde se věnujeme přímo hře, tedy akcím a jejich užití během hry. Taky jsou tyto tréninky podstatně delší. Ostatní mají něco mezi 30-60 minutami, tyto mají 90-120 minut.

Jak tedy vidíš, neflákáme se. I když volný čas strávený na centru formace je taky velmi zábavný. S kluky je tu sranda. Všichni nás berou jako své kamarády, i když máme stále někdy problém jim francouzsky říct, co chceme (tedy aspoň já), ale když tak máme v záloze angličtinu.

Stručně řečeno, moc nás to tu baví a doufáme, že u vás je všechno v pořádku a máte se všichni dobře.

Posíláme pozdravy Vojta, Máta a Dave

Informace z Francie
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás