Horké podzimní akce RAYP

6.8.2015

Ragbyový Letní kemp akademie v Olomouci, proběhl potřetí za sebou a můžeme konstatovat, že byl zdařilý po všech stránkách, ať už technickým, organizační zázemím, kvalitními tréninkovými tématy a jednotkami, nasazením odborných asistentů a organizačních pracovníků.

Do tréninků se zapojilo i přes 20 dětí a 5 trenérů z místního klubu, za což jsme byli velice rádi.

 

Co nás však čeká do dalšího období:

V pondělí 10. srpna odstartuje vícedílný seriál z dílny známého českého dokumentaristy Jana Vágnera, který poukáže na Olomoucký Letní kemp, ale zejména poodhalí důvody, proč akademie vznikla, znovu představí její cíle, ukáže tváře hlavních protagonistů a také představí naše plány do budoucna.

Budeme velice rádi za vaše názory a připomínky!

 

Září, cesta do Francie aneb první vlaštovky v zahraničí

V prvním týdnu v září odcestují František Balák a Lukáš Plocar do francouzského Maconu, kde nastoupí dvouletou studijní a sportovní stáž. Oba dva nyní podstupují i za podpory akademie intenzivní kurz francouzštiny.

Co od nich Macon očekává?

Že se dostanou do kádru hlavního juniorského družstva nejvyšší francouzské úrovně a posléze se vydají na plně profesionální dráhu.

Proč to očekává?

Protože oba dva hráči mají skvělé předpoklady stát se výborným ragbistou a jejich výsledky je k tomu předurčují. Do Francie dostali nabídku i další mladí hráči, ale zde došlo k tzv. „Rodinému syndromu“ .

Co očekáváme my?

Že i s naší technickou, organizační ale také finanční podporou se prosadí a tím ukážou cestu dalším následovníkům, které bychom v průběhu podzimu opět poslali do Francie na Testy. Tentokráte se bude jednat o ročníky narození 1999 a 2000.

O průběhu francouzské anabáze nás budou oba hráči informovat.

 

Podzimní kemp RAYP

Rádi bychom letos na podzim v období kolem 28. října opět uskutečnili Podzimní krátký čtyřdenní kemp buď v Praze, Velké Morávce, Brně, Plzni nebo Olomouci.

Proč tolik možných destinací?

Na to je jednoduchá odpověď, organizace se nám sami nabízejí s podporou a možností spolupráce neb se jim naše myšlenky a způsob práce zamlouvají.

 

Testy ve Francii – 2. kolo

Koncem listopadu bychom také rádi uskutečnili první mezinárodní turné, které bychom opět rádi i za přispění Yvese Perrota propojili s možností posouzení našich hráčů a jejich možného následného uplatnění ve francouzských klubech.

 

Tour Ireland – CORK

Také můžeme přijmout velmi velkorysé pozvání od Irské ragbyové federace a Ragbyového klubu v Corku a přivézt sem na prodloužený víkend chlapce ve věku od 10 do 14 let. Kdo byl jednou v Corku, chce se navždy vracet!

 

Tackle and Score!

Ovšem ještě dříve než skončí léto, bychom rádi, pomohli Honzovi Macháčkovi s jeho krásným projektem Tackle and Skore, který podporuje velmi známá a etablovaná společnost orientující se na mladé extrémní sporty a Outdoor aktivity- ,,můžeme zatím jen naznačovat“ 

Projekt je zaměřen na všechny věkové kategorie a jeho cílem je: rozběhni se a skóruj, ovšem druhý protivník tě chce zastavit stůj co stůj.

První oficiální akce proběhne v pátek 21. srpna ve slavistickém Edenu.

 

Nahráváme všem aneb Ragby, sport pro tebe!

Od září se opět zapojíme do připravovaného podzimního kola prezentace ragby a MINI náborů na školách, zejména na Praze 1, 5, 6, 13 a 17, ovšem posléze nabízíme společně s projektem Sport bez předsudků a Tatrou Smíchov svoji pomoc i nově vzniklým oddílům, kde se loni na podzim či letos na jaře představil.

 

A co pěkného chystáme pro rok 2016?

Zimní, jarní tréninkový kemp, ale hlavně Červnový kemp, společně s Novozélandským týmem Ambassadors, kteří se v Praze představí již podruhé.

A v červenci velký Letní kemp opět v Olomouci, zde bude ovšem poněkud omezený počet zájemců a způsob přihlášení bude porovnáván na předchozích testovacích kempech.

 

Tož tak, zatím užívejte léto a sledujte RAYP TV

 

Váš Karel Ševčík

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Horké podzimní akce RAYP
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás