Haka a husí kůže na Smíchově!

16.6.2015

Soubor:
1_-_informace_letní_kemp.docx
Formát:
docx
Velikost:
23kB
Soubor:
a_-_11._6._2015_-_program_lk_2015___pdf.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
743kB

Minulý pátek a sobotu jsme mohli společně zažít neopakovatelnou sportovní ragbyovou atmosféru při společném tréninku s novozélandskými ragbisty nebo pocítit: ,,husí kůži" při představení bojového tance Haky.

A samotné utkání?

Skvělé, neopakovatelné a inspirativní.

Myslím, že šlo o opravdu velký svátek ragby a my jsme rádi, že jsme ho mohli zažít společně s Vámi.

Měl možnost strávit s novozélandskými hráči nějaký čas a velmi mne oslovilo jaký důraz dávají na podporu vlastní individuality každého hráče, ale také na jeho stoprocentní zapojení ve prospěch celého kolektivu a jakou váhu a čest dávají možnosti reprezentovat dres s kapradinou.

Také mi připomenuli některé u nás bohužel opomenuté ragbyové zásady a pravidla, které činí ragby na Novém Zélandě, ale i ve světě unikátním sportem. Třeba, že před utkáním nesmí na hřiště vstoupit nikdo kromě hráčů, rozhodčích a pověřených médií, protože hřiště je bojiště a má svou sílu a moc. Procházet se po hřišti nebo si jen tak zkrátit cestu k tribuně berou jako velký nedostatek úcty a respektu k ragby.

Nicméně, samotní hráči strašně oceňovali přístup, organizaci, atmosféru a chování fanoušků během a po samotném utkání. 

Jsme rádi, že k této skvělé atmosféře jsme mohli trošku přispět i my v rámci Sportu bez předsudků a ragbyové akademie Yvese Perrota. Ať už organizací pátečního tréninkového dne pro děti či organizačním a technickým zajištěním utkání nebo osobou našeho trenéra, Karla Berounského, který neúnavně komentoval dění na hřišti při zápase, ale i mimo něj. Myslím, že mexickou vlnu na českém ragby ještě nikdo z nás nezažil. 

Za tento skvělý zážitek si zejména Tatra Smíchov a Česká rugbyová unie zaslouží velké uznání a dík nás všech.

Necelý měsíc zbývá do zahájení, již třetího ročníku Letního kempu Ragbyové akademie Yvese Perrota a proto si dovolujeme připomenout naše hlavní myšlenky, které se snažíme vašim dětem předat, ale také představit celkovou skladbu a časový rozvrh kempu.

Doufáme, že i letos budou Vaše děti odjíždět s nezapomenutelnými zážitky,které jim ragby může dát,

ale také s novými impulzy do jejich dalšího sportovního života, který by měl být plný kamarádů napříč ragbyovou rodinou.

Za mne Vám přeji, aby Vaše děti mohly podobnou atmosféru jaká byla v sobotu na ,,Tatrovce", poznat již brzy osobně jako hráči.

Pro Vás rodiče, aby jste na ně mohli být při všech jejich budoucích sportovních vystoupeních patřičně hrdí.

Příjemný den,


Karel Ševčík

www.akademieragby.cz

FACEBOOK – Ragbyová akademie Yvese Perrota


Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Haka a husí kůže na Smíchově!

Slavíme 15 let trvání

 

Generální partner


Hlavní partner

  

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

 

Partneři

 

Podporují nás