Albert Aaron Froněk, Půlroční životní a ragbyová zkušenost z Jižní Afriky

3.9.2015

Kdybych mohl svůj pobyt v Jižní Africe shrnout, řekl bych, že celkově to byla úžasná zkušenost a dost jsem si to tam užil po všech stránkách. Celkový přístup všech kluků ze školy za kterou jsem hrál, ať už ke studiu ve škole nebo ke hře byl skvělý. To platí i o klubu kde jsem měl jenom pár zápasů, byl výborný. Tréninky byly vedeny výborně, a my hráči jsme pracovali tvrdě a víc než na 100%.

I přesto, že ragby zde je velkým sportem, věřím, že české rugby může být jednou také ve světové elitě (například v Top 20), ale musíme si vzít příklad od těch nejlepších zemí a pracovat a trénovat nebo hrát s vášní s jakou kluci v Jižní Africe trénují nebo hrají.

To, že jsem mohl do Jižní Afriky odjet, bylo určitě díky tomu, že jsem ragbyově od dětského věku vyvíjel v Říčanech, ale později také na akcích Ragbyové akademie Yvese Perrota a na akcích České reprezentace do 18 let, které mi hodně pomohly s mým ragbyovým působením.

Obrovskou podporu jsem měl také od trenéra RAYP, Andyho Chutera, který mě do Afriky v podstatě poslal a celou dobu mne sledoval a radil co a jak. Ještě než jsem odjel, byly jeho tréninky, zejména na akcí Akademie, které jsem s ním zažil, velmi dobré a srovnatelné s těmi, které na mne později v Africe čekaly.

Podle mne, je Andy úžasný trenér a přijde mi trochu škoda, že i když je nyní pracovně v Česku, je v podstatě skoro nevyužitý. On by zcela určitě mohl pomoct posunout České rugby o Level výš.

Dle mého, je zahraniční zkušenost pro každého mladého hráče obrovskou zkušeností a hlavně motivací do dalších let, přeji ji tedy každému z Vás!

 

Chocholoza Albert

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > Albert Aaron Froněk, Půlroční životní a ragbyová zkušenost z Jižní Afriky
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás