,,Na Maďary”, mezinárodní ragbyové vystoupení, mělo i naši stopu

8.12.2014

V netradiční předvánoční čas, sobotu 6. prosince v Olomouci, se utkaly mládežnické ragbyové reprezentace Česka a Maďarska.

Naši reprezentanti, přímo před zraky zakladatele Akademie, Francouze Yvese Perrota, kterého angažovala Česká ragbyová unie, jako hlavního konzultanta a školitele trenérů mládeže, ukazovali, že jim hodiny a dny, správného a moderního ragbyového tréninku svědčí.

Reprezentační trenéři Karel Ševčík a Karel Berounský jich do konečné 26 členné nominace pozval hned 16. Oba trenéři však ihned upřesnili, že akademie pomáhá hráčům rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, ale oni nikomu nenadržují a preferují pouze hráče, kteří jsou ochotni pracovat na zlepšení celého českého ragby. Navíc se museli potýkat s absencí hned 5 hráčů základní sestavy, která před měsícem porazila Polsko.

Samotné utkání bylo velmi pohledné, velkou zásluhu na této skutečnosti měla obě družstva.

Na hostech je vidět, že už 4 týmy od Dunaje mají zkušenost s polo profesionálním ragby a je zde patrný rumunský sportovní a ragbyový vliv.

Naopak naše družstvo produkovalo na kluzkém terénu rychlou, kompaktní hru založenou na celoplošném pojetí a zvládnutí hlavních statických situací. Česká reprezentace se rozjížděla pomalu, ale o to rychlejší to pak byl sešup a do konce utkání nasázela soupeři 6 pětek a dvě konverze. Výhra potěšila nejen Realizační tým, ale i všudy přítomné rodiče, prarodiče a přátelé hráčů, kterých bylo v Olomouci více než stovka.

Na trenérovi Karlu Ševčíkovi bylo vidět nadšení a radost, ale ihned po utkání prohlásil:,, Nedělejme si z výhry, předčasné závěry, náš cíl je vychovat hráče pro seniorskou reprezentaci a polo profesionální kluby ve Francii a Británii”. Ale je příjemné mít starosti, koho povolat příště, protože všech 26 povolaných hráčů se předvedlo ve velmi dobrém světle, konečná nominace na Mistrovství Evropy, příští rok v březnu ve Francii nebude jednoduchá”.

Nezbývá, než tedy popřát ragbistům Akademie Yvese Perrota, aby i nadále jim to šlapalo, jako v sobotu v Olomouci. Vždyť, jak se zdá, profituje z toho celé naše České ragby. 

Jmenný výčet jmen hráčů mládežnické reprezentace do 18 let. 

Základní sestava - (tučně označení jsou absolventi Ragbyové akademie)

Sklenský – Dragon Brno, Vazač - Praga Praha, Dřímal - Sparta Praha, Novák - Tatra Smíchov, Chytil  – Říčany, Marek - Sparta Praha, Máslo - Říčany, Bílek - Ostrava, Albert Froněk – Říčany, Šenk – Vyškov, Adam Froněk - Říčany, Zábranský – Tatra Smíchov, Fojtík – Říčany, Labuda - Dragon Brno, Cimprich – Říčany.

 

Střídající hráči:

Frič – Vyškov, Koudelka - Tatra Smíchov, Haltof - Ostrava, Walek - Havířov, Balák - Tatra Smíchov, Školař - Vyškov, Hopp - Praga Praha, Krempaský - Havířov, Plocar - Ostrava, Troanský - Ostrava, Heimerle - Vyškov.

 

Alexander Krizovský
www.akademieragby.cz

Ragbyová akademie Yvese Perrota > Aktuálně > ,,Na Maďary”, mezinárodní ragbyové vystoupení, mělo i naši stopu
Stáhněte si brožuru k 15. výročí

Generální partner

Hlavní partner

   

Mediální partner

Partner ubytování 

Oficiální dopravce

Partner sportovního vybavení

Produktový partner

Partneři

 

Podporují nás